Başarı Öyküleri

Merve YazıcıMerve Yazıcı
Her yeni annenin bir lohusa koçu olmalı. Hamilelik sürecimde en çok doğumum nasıl olacak, doğum çantama neler almalıyım, doğumdan sonra bebek nasıl bakılır? Konularına odaklanmıştım. Fakat bebeğimle ilgili yaşadığım en büyük zorluk, beni beklemediğim yerden yakaladı. Emzirme! Gerçekten emzirme problemi yaşayacağım hiç aklıma gelmemişti. Bebeğim emdi, emmedi, kilo aldı, almadı, huzursuzluğu acaba aç kaldığı için mi, sütüm mü yetmiyor, sütüm yetsin diye daha çok yemeliyim düşünceleri, yetecek olan sütümü bile yetemez hale getirmişti. Kendimi yorgun, tükenmiş ve çaresiz hissediyordum. Doğumum sonrası 17. Günde eşimin ulaştığı Sahure hemşire bana ve bebeğime adeta sihirli elleriyle dokundu. Bana söylediği ‘’her annenin sütü bebeğine yeter, zamanla artacak ve mamaya ihtiyacınız kalmayacak'' sözleri hayal geliyordu. Ama birkaç ziyaret ve gece gündüz yoğun telefon görüşmeleri ile daha mutlu, daha bilinçli ve daha pozitif bir anne olmuştum. Sütüm yetmezse de önemli değil önemli olan oğlumun mamayla da olsa beslenebilmesi düşüncesine ulaştığım anda sütümün arttığını gördük. Şimdi oğlum 3,5 aylık ve artık mamaya ihtiyacımız kalmadı. Bu zorlu günleri atlatmama destek olan melek hemşire Sahure Yalçın'a, Medical Center’a ve bana bu kurumu bulan sevgili eşime minnettarım. Tüm bildiklerinizi unutun, ihtiyacınız olan sadece lohusa koçu.
Öztürk AilesiÖztürk Ailesi

Zor geçen bir doğum ve hastane sürecinden sonra nihayet bebeğimle birlikte evimdeydim. Evime geldiğime göre her şey yolunda olacaktı ve ben tek başıma yeni hayatımın üstesinden gelebilecektim. Ancak maalesef bu şekilde olmadı. Hastaneden çıkarken emzirme sürelerinin öneminden bahsedilmediği için mastit oldum(Göğüslerin aşırı süt dolması ve sütün göğüste katılaşarak ağrı ve ateş yapması. Daha da ilerlemiş hali cerrahi operasyon oluyor), Uykusuzluk ve aşırı yorgunluktan hallüsinasyon görmeye başladım. Sinirlerim çok bozulmuş ve bebeğime kendimi veremiyor durumdaydım. Birkaç gün sonra bir arkadaşım aracılığıyla medical center la tanıştım. Hızlı bir şekilde sorunlarıma dönüş yaptılar. Deneyimli bebek hemşirem çok kısa bir süre içerisinde yanımdaydı. Ben ve bebeğim artık ona emanettik. Geldiği andan itibaren sihirli değneğiyle dokundu hayatımıza. Mastit ilerlemeden doğru emzirme ve sağmayla kurtardık göğüslerimi, yine doğru emzirme yöntemiyle bebeğimin yeni doğan sarılığı ilerlemeden önlemimizi almış olduk. Böylelikle bebeğim hastanede benden ayrı birkaç gün geçirmemiş oldu. Bende, bebeğimde düzenli uyumaya ve dinlenmeye başladık. Benim dinlendiğim zamanlarda hemşiremiz bebeğin bakımıyla ayrıca ilgileniyordu. Yorgun ve çaresiz hisseden bir anneyken, hemşiremden aldığım destek ve eğitimle, artık kendinden emin, huzurlu, mutlu ve dinlenmiş bir anneydim. Benim iyilik perim bana hayatımın en güzel hediyelerinden birini verdi. Başarılı ve iyi bir anne olmayı. Kızımda bende kendisine çok şey borçluyuz. İyi ki tanımışız ve iyi ki hayatımızda. Hayatımızda diyorum çünkü hemşireniz, sizin arkadaşınız dostunuz aile bireyiniz haline dönüşebiliyor. Her ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olabiliyor. Teşekkürler melek hemşirem ve bizi birbirimizle buluşturan Medical Center ailesi.

Elif ArıburnuElif Arıburnu

Çok zor geçen bir gebelik sonrası hastaneden çıkacağım gün destek istememe ve bayrama denk gelmesine rağmen aynı gün akşam hemşire desteği sağlayan hızlı çözüm sağlayan ekibinize; ev ziyaretleri, doğru tespit ve yonlendirmeleriyle bebegimi ilk gunden beri emzirmemde buyuk destek saglayan ve her ihtiyacım olduğunda 7/24 bir telefon mesafede olarak beni lohusaligin tüm stresinden uzaklaştıran Sahure Hanım' a ve özellikle yenidogan uzmanlığı ve sevecenligi ile evimizde bize yardımlarını esirgemeyen sevgi dolu Büşra hemşireye çok teşekkür ederim... Her zaman başvuracağım ve tavsiye edeceğim bir kurum olarak basarilarinizin devamını dilerim… Elif Arıburnu

Önal AilesiÖnal Ailesi

Bebeğimiz dünyaya gelirken yanımızda olup bize eşlik eden Be Baby ekibi bebeğimizin ve benim ihtiyaçlarımı tam anlamıyla karşılamama büyük destek oldular. Tüm Be Baby ekibine gönülden teşekkür ediyorum. Önal Ailesi

Balcıoğlu AilesiBalcıoğlu Ailesi

Minik yavrumuzu kucağımıza alan taze anne baba olarak evde bebek bakımı hizmeti almaya ihtiyaç duyduk ve iyiki de almışız dedik. Bizi ziyarete elen Tilbe Hanım bilgi ve tecrübesiyle, genel bebek bakımı ve sağlığı hakkında vermiş olduğu bilgiler, sorularımıza vermiş olduğu cevaplarla bizi aydınlattı.
Göstermiş olduğu samimiyet ve vermiş olduğu güven ile çok iyi vakit geçirdik.
Hizmetin burada bitmediğini istediğimiz zaman kendisine ulaşarak bilgi alabileceğimizi söylemesi bizi etkiledi. Hala aklımıza takılan konularda kendisi ile iletişim kuruyoruz, hızlı dönüşleri ve vermiş oldukları cevaplar için çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Balcıoğlu Ailesi